Sponsorlu Bağlantılar


Kopyaladığınız içeriğe linkimizi eklemeyi unutmayın. haber.etkinlikpaylas.com

ÖSYM 2012 ÖSYS Tercih ve Başvuru Kılavuzunu Temmuz ayında yayımlayacak. Başvurular 25 Temmuzda başlayıp 5 Ağustosta bitecek. Başvuru kılavuzu bağlantısı ve diğer bilgiler aşağıdadır.

2012-ÖSYS tercih işlemleri, 25 Temmuz 2012 tarihinde başlayacak ve 5 Ağustos 2012 tarihi saat 17.00de sona erecektir.

2012-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

ÖSYMnin http://www.osym.gov.tr internet adresinden 20 Temmuz 2012 tarihinden itibaren yayımlanacak, başvuru merkezlerine de örnek olarak gönderilecektir. Adaylar, isterlerse kılavuza ÖSYMnin internet adresinden erişilebilecekler veya başvuru merkezlerine gönderilmiş olan basılı kılavuzu yerinde inceleyebileceklerdir. Adaylara kılavuz satışı yapılmayacaktır.

2011-LYS sonuçları 21 Temmuz 2012 tarihinde saat 14.00‘ten itibaren açıklanacağından, bilgi işlem sistemi yoğunluğunu da göz önüne alarak, adayların Kılavuzu daha önceden edinmeleri yararlarına olacaktır.

Tercih işlemleri, Kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecektir. Tercih yapacak adayların, 20 Temmuz 2011 tarihinden itibaren ÖSYMnin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini buna göre yapmaları gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabileceklerdir. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracaklardır.

2012-ÖSYS adaylarına duyurulur./2012_ygs_tercih_kilavuzu.html