Sponsorlu Bağlantılar


Kopyaladığınız içeriğe linkimizi eklemeyi unutmayın. haber.etkinlikpaylas.com

MEB: “Milli Eğitim’de KPSS Skandalı” başlığıyla yayımlanan habere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması ihtiyacı duyulmuştur

Bugün Taraf Gazetesi’nde “Milli Eğitim’de KPSS Skandalı” başlığıyla çıkan habere ilişkin aşağıdaki açıklamanın gerçekleştirilmesi uygun bulunmuştur.

Sümeyra TANSEL imzası ile yayımlanan haberde, “Hükümet, yandaşlarını sınavsız memur yapmak için KPSS’yi kaldırmaya çalışırken, Milli Eğitim Bakanlığı çoktan harekete geçti. Doktora öğrencilerinin dahi geçici görevle alındığı uzman kadrolarına, ortaokul seviyesinde İngilizce bilenlerin mülakatla alınmasının yolu açıldı.” ifadelerine yer verilmiştir.

Milli Eğitim Uzmanlığı sınavı; 652 sayılı kanun hükmünde kararnameye; 6528 sayılı kanun ile dahil edilen geçici 10. maddesinin 9.fıkrası çerçevesinde yapılmaktadır.

Milli Eğitim Uzmanlığı sözlü sınavı ilk defa devlet memurluğuna atanacaklar kapsamında gerçekleştirilmemekte olup meslekte adaylık dahil başvuru tarihinin son günü itibariyle en az 5 yıl hizmeti bulunmak koşulu aranmaktadır.

Ayrıca, Kılavuzun hazırlanması sürecinde yapılan dil puanı taban puan tespit edilmesi çalışmalarında; bazı alanlarda yüksek dil puanı karşılanamayacağı fark edildiğinden; dil puanı düzeyi 30 (otuz) olarak tespit edilmiştir. 30 dil puanı yalnızca müracaat şartı olup dil puanı en yüksek olan adaydan başlanarak sıralama gerçekleştirilmiştir.

Haberde yer verilen uzman kadrolarına gerçekleştirilecek alımların, sınavsız memur ataması için gerçekleştirildiği iddiası kamuoyunda yanlış bir algı meydana getirmeye yönelik asılsız bir iddiadan ibarettir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Etiket: