Sponsorlu Bağlantılar


Kopyaladığınız içeriğe linkimizi eklemeyi unutmayın. haber.etkinlikpaylas.com

Bakanlık, velileri Bakanlıktan dönüşüm için izin alan özel temel liselere kayıt yaptırmaları hususunda ikaz etti.

 

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından, dershanelerden özel okula dönüşen kurumlara öğrenci kayıtları konusunda uyarı yazısı yayımlandı.

Yazıya göre, MEB’e dönüşüm programına dahil edilen bazı özel dershanelerin kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatı değişikliği gerçekleştirmeden özel temel lise olarak faaliyet gösterdikleri yönünde haberler geldi.

Bakanlıktan izin almayan kurumların, özel temel lise faaliyetlerine ilişkin reklam ve ilan verdikleri, ayrıca öğrenci kaydı yaptıkları tespit edildi.

Bakanlık, bunun üzerine velilere “Öğrenci ve velilerimizin mağdur duruma düşmemeleri için kayıt yaptırılacak özel temel liselerin Bakanlığımızdan izin alıp almadığını araştırarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir” uyarısında bulundu.

MEB, öğrenci ve velilerin, mağdur duruma düşmemeleri için onay alan 48 temel lisenin adını Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinde yayımladı. Öğrenci ve veliler, kayıt yaptıracakları temel liseleri, bu siteden kontrol edebilecek.

Bakanlık yetkilileri, izin alan özel temel liselerin listesinin sitede devamlı güncelleneceğini açıkladı.